Šalčininkų kultūros centras kviečia į Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologo Gyčio Grižo piliakalnių nuotraukų parodą „Didybės atspindžiai“. Paroda vyks nuo kovo 8 d. iki kovo 26 d. Šalčininkų kultūros centro svetainėje www.salcininkaikultura.lt.
„Parodai atrinkome rečiau lankomus, netikėtu rakursu fotografuotus piliakalnius, papildėme trumpais jų pristatymais ir legendomis. Statiškus vaizdus pagyvina ir įspūdį sustiprina dronu filmuotų piliakalnių medžiaga. Rūkai ir ryto saulės apšviesti piliakalniai sukuria mistinę nuotaiką, taip puikiai tinkančią bastėjos požeminėje patrankų patalpoje“, – sako nuotraukų autorius G. Grižas.
Lietuva pelnytai laikoma piliakalnių kraštu. Šis paveldas – tai neatsiejama lietuvių tapatybės ir paveldo dalis.
Šiandien suskaičiuojama beveik 1000 I tūkstantmetyje prieš Kr. įrengtų ir iki XV amžiaus naudotų piliakalnių.
Lietuvių kalbos žodis piliakalnis turi kelias reikšmes: supiltas kalnas ir pilies kalnas. Tai natūralios, gyvenimui ir gynybai pritaikytos kalvos su dirbtinai pastatintais šlaitais, supiltais gynybiniais pylimais ir iškastais grioviais.
Piliakalniai paplitę visoje Lietuvos teritorijoje, tačiau daugiausia jų esama upių ir ežerų pakrantėse, miškuose ir laukuose. Prieš daugiau nei du tūkstančius metų atsiradę piliakalniai galiausiai tapo medinių pilių vietomis, kurių pėdsakai šiandien slypi po žeme.
Parodą rengė architektė Ieva Cicėnaitė.
Filmuotą medžiagą montavo Arvydas Repšys.
Fotografavo ir filmavo Gytis Grižas.
Renginio organizatorius: Šalčininkų kultūros centras
Partneris: Lietuvos nacionalinis muziejus
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Informacijos šaltinis: http://www.lnm.lt/parodoje-didybes-atspindziai-dronu-uzfiksuoti-piliakalniai/?fbclid=IwAR0OAiROcXaNJf4u9v2e6rG9e5Y8zqFnbTWweDEfcOoiDXK_5WKkCJQxKIY