Folkloro ansamblis TURGELIANKA

Ansamblio vadovė: Vladislava Šilobrit

Akompaniatorė: Lucija Višnevska
Ansamblio adresas: Turgelių laisvalaikio salė (Akmenynės g. 13, Turgeliai)

Tel. +370 (380) 41471

El.paštas: turgelianka@salcininkaikultura.lt

      Folkloro ansamblis „Turgelianka“ buvo įkurtas 1991 metų liepos mėnesį.

     Buvusio Turgelių parapijos klebono Juzefo Aškelovič iniciatyva, buvo pradėtos rinkti religinės ir liaudies dainos, susijusios su miestelio bei jo vietovių istorija ir kultūra. Taip susiformavo Turgelių dainų kolektyvas, kuriam iki šiol vadovauja visų gerbiama Vladislava Šylobrit.

     Moterų kolektyvas nuo pat pirmo pasirodymo susilaukė didelio pasisekimo ir pripažinimo bendruomenės tarpe. Visos ansamblio dalyvės entuziastingai dirba kolektyvo labui, dalyvauja įvairiose miestelio bei rajono šventėse, festivaliuose, populiarina savo miestelio vardą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Dažnai yra organizuojami kolektyvo koncertai išeiviams iš Lietuvos.

Pagrindinis kolektyvo „Turgelianka“ tikslas – išsaugoti mūsų prosenelių bei tėvų kultūrą, bendrą istoriją ir per liaudies dainas, šokius perduoti šį turtą ateinančioms kartoms. Ansamblis atlieka dainas lenkų, lietuvių bei rusų kalbomis.

     Šiuo metu kolektyvą sudaro 53 nariai, iš jų 18 suaugusių ir 35 vaikai bei jaunimas. Per visą kolektyvo gyvavimo laiką ansamblis sudalyvavo daugiau nei 700 koncertų, iš jų 115 – Lenkijoje, 6 – Vokietijoje, 4 – Baltarusijoje, likę koncertai vyko Šalčininkų rajone bei įvairiuose Lietuvos miestuose. Ansamblis „Turgelianka“ yra pelnęs daug apdovanojimų.