Virtuali Užgavėnių kaukių gaminimo edukacija

Virtuali Užgavėnių kaukių gaminimo edukacija
Neilgai truks ir sulauksime Užgavėnių! Na, o šiai šventei reikia ruoštis labai iš anksto. Todėl jau šiandien kviečiame pasižiūrėti , kaip gi galime nesudėtingai pasidaryti kaukę papjė mašė technika. Edukaciją veda Vilniaus etninės kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Marytė Liugienė.
Reikės:
• laikraščių
• vandens
• PVA klijų
• teptuko
• plastilino ir stiklainio (mažiausiai dviejų litrų) kaukės trafaretui pasidaryti
• maistinės plėvelės
• dažų
• šio bei to dekoravimui
Imame puodą ar kitokį indą ir į jį plėšom/ karpom ir kitaip smulkinam laikraščius. Reklaminiai lankstinukai ar slidaus, blizgaus popieriaus žurnalai nelabai tinkami. Laikraščio skiautės turi būti nedidelės, maždaug 2×2 ar 3×3 cm.
Ruošiame kaukės trafaretą. Ant stiklainio modeliuojam, kokios kaukės norim. Galima kaukės trafaretą gaminti iš plastelino ar iš gipso, bet tas reikalautų papildomų žinių ir gebėjimų.
Kai trafaretas baigtas, dengiame jį maistine plėvele, kad vėliau nebūtų vargo kaukę nuimti, ir dedam pirmąjį sluoksnį vandenyje mirkytų popieriumi. Vėliau klojame 7-8 sluoksnius laikraščių, mirkytų vandens ir klijų mišinyje, santykiu 1:1, šiek tiek uždengdami kraštelį ant kraštelio, kad neliktų neužklotų plotų. Svarbu, kad maždaug vienodo storumo gabalėliai padengtų visą paviršių. Jei bus mažiau sluoksnių, turėsite ploną ir trapesnę kaukę. Norėdami tvirtesnės, turėkite kantrybės sluoksniavimui.
Paliekame kaukę džiovinimui. Džiovinti reikia parą ar net dvi. Nes kaip greitai išdžius priklauso nuo vandens kiekio popieriuje, nuo jūsų kambario temperatūros, drėgnumo ir kaukės storio.
Toliau spalvinimas. Geriausia spalvinti akriliniais dažais. O vėliau dar padengti laku. Jei neturite specialaus lako tokiems dirbiniams, galite papurkšti plaukų laku. Jis taip pat suteiks kaukei tvirtumo ir blizgesio, apsaugos nuo drėgmės. Dažymui tiks ir guašas sumaišytas su lipalu. Kaukę dekoruoti galima įvairiomis medžiagomis, kailių, senų rūbų skiautėmis, siūlais, džiutu ir panašiai.