Įgyvendintas projektas „Diena su lėle”

You are currently viewing Įgyvendintas projektas „Diena su lėle”

Rugsėjo 21-24 d. Šalčininkų kultūros centre skambėjo vaikų juokas. Mažieji iš viso rajono suskubo pamatyti Vilniaus teatro „Lėlė“ pristatomus spektaklius, sudalyvauti teatro dirbtuvėlėse bei sužinoti įdomybių apie „gyvąsias lėles“.

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras, bendradarbiaudamas su Vilniaus teatru „Lėlė“ sėkmingai įgyvendino kultūrinį edukacinį projektą „Diena su Lėle“. Projekto veiklose sudalyvavo daugiau nei 800 vaikų iš Dieveniškių, Baltosios Vokės, Jašiūnų, Eišiškių, Turgelių bei Šalčininkų. Švietimo įstaigoms, neturinčioms galimybės atvežti mokinius iš kitų miestelių, buvo suteiktas transportas, kuris nemokamai atvežė vaikus į spektaklius bei edukacijas.

Dvi pirmąsias dienas Šalčininkų kultūros centro scenoje buvo rodomas spektaklis „Daktaras Dolitlis“ (rež. Rimas Driežis), tai spektaklis, kuris mažiausius teatro mylėtojus džiugina jau nuo 2007 m. Spektaklyje aktoriai pasitelkę kaukių teatro priemones, meistriškai įkūnija daktarą Joną Dolitlį, jo seserį praktiškąją Sarą Dolitlytę, miestelio „grietinėlės“ atstovę Klarą, papūgą Polineziją, grožiui neabejingą kumelę Ferdinandą, Storąją ir Plonąją damas su šuneliais, paslaptingąjį Afrikos gyvūną Stumk Trauk.

„Šešėlių teatro“ dirbtuvėse vaikai gamino šešėlines lėles ir kūrė nuosavą šešėlių teatrą. „Šėpos teatro“ dirbtuvėse buvo gaminamos kotinės -nemechanizuotos lėlės, edukatoriai supažindino vaikus su paviljono, kuriame vyksta Šėpos teatro veiksmas, konstrukcija. „Juokdarių teatro“ dirbtuvių metu buvo siūloma pasigaminti hampelmanus – animuojamas lėles žaislus. Dirbtuvėse pagamintas lėles vaikai parsinešė namo, kur savo įspūdžiais ir pasiekimais galės pasidalinti su artimaisiais.

Nuotaikingas spektaklis „Kaime nėra Wi-Fi“ (rež. Šarūnas Datenis) buvo rodomas dvi sekančias projekto dienas, tai spektaklis, kuris Šalčininkų kultūros centro scenoje buvo pristatomas pirmą kartą. Spektaklyje pasakojama senų niekam nereikalingų daiktų istorija, kurie atgyja naujam gyvenimui. Spektaklio kūrėjai laužo nusistovėjusius stereotipus apie tai, kad kaime nėra ką veikti. Ši pamokanti ir labai įdomi istorija nepalieka abejingų ir įtraukia į siužetą nuo pat pirmos veiksmo minutės.

Organizatorius: Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras

Partneris: Vilniaus teatras „Lėlė“

Rėmėjai: Šalčininkų rajono savivaldybė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, UAB „Šalčininkų autobusų parkas“.