Fotografo Bartosz Frątczak virtuali ir lauko paroda „Šalčininkų kraštas iš arti“

You are currently viewing Fotografo Bartosz Frątczak virtuali ir lauko paroda „Šalčininkų kraštas iš arti“
Photo by: Bartosz Frątczak
 
3D PARODĄ RASITE PASPAUDĘ ANT AUKŠČIAU ESANČIO PAVEIKSLĖLIO
Paroda bus aktyvi nuo 2021 m. lapkričio 25 d.
 
Trumpa naudojimosi instrukcija:

3D parodą galima pamatyti naudojantis kompiuteriu bei Google Chrome naršykle. Judėti galerijoje galima spaudžiant klaviatūros rodykles arba mygtukus „W, A, S, D“. Pasukti į vieną ar į kitą pusę – naudojantis kompiuterio pelės dešiniuoju klavišu.

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras realizavo projektą, kurio dėka buvo sukurta Šalčininkų rajono architektūros bei peizažų nuotraukų paroda. Nuotraukų autorius fotografas Bartosz Frątczak.

2021 m. lapkričio 25 d. bus pristatyta virtuali paroda internetinėje 3 D galerijoje ir lauko paroda prie J. Sniadeckio gimnazijos.

Eksponuojamoje fotografijų parodoje yra demonstruojami ypatingi, patrauklūs, atskleidžiantys kultūrinį įvaizdį Šalčininkų rajono architektūros pavyzdžiai. Tai unikalios rajono bažnyčios ir koplyčios, Pavlovo Respublika, įžymių Vilniaus universiteto profesorių Jono Sniadeckio ir Mykolo Balinskio šeimų dvaras, paslaptinga Norviliškių pilis ir kt. 

Šiais metais tai yra jau antra virtuali paroda, kuri buvo parengta bendradarbiaujant kartu su fotografu Bartosz Frątczak. Pirmoji paroda susideda iš fotografijos užsiėmimų dalyvių nuotraukų, kurią rasite Šalčininkų kultūros centro svetainėje: https://salcininkaikultura.lt/2021/09/01/3d-fotografijos-uzsiemimu-pagal-projekta-salcininku-krastas-is-arti-dalyviu-darbu-paroda/

„Šių metų vasarą Šalčininkuose pravedžiau fotografijos užsiėmimus, po kurių buvo pristatyta fotografijos užsiėmimų dalyvių nuotraukų virtuali paroda. O dabar paruošiau fotografijų pasakojimą apie Šalčininkų rajoną, kuris susideda iš pakelės koplyčių, rajono architektūros ir peizažų. Viskas yra pavaizduota tiesiogiai ir perkeltina prasme, tarsi kelionė laike ir erdvėje folkloro apsuptyje. Parodoje pristatytos nuotraukos, tai yra mano penkerių metų darbas, kurį sudaro šimtus kilomentų ir daugybė dienų ieškojimo šviesos ir to, kas mane džiugins ir sujaudins.“ – sakė parodos autorius Bartosz Frątczak.

Lauko parodą galima bus apžiūrėti nuo 2021 m. lapkričio 25 d. iki 2022 m. sausio 25 d. prie Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos.

Virtualią 3D parodą galima bus pamatyti nuo  2021 m. lapkričio 25 d. Šalčininkų kultūros centro svetainėje 

Organizatorius: Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras

Rėmėjai: Šalčininkų rajono savivaldybė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba