Projektas „Sveikas, muzikos pasauli!”

You are currently viewing Projektas „Sveikas, muzikos pasauli!”

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras sėkmingo bendradarbiavimo dėka su Lietuvos nacionaline filharmonija, kviečia jaunosios kartos atstovus į aktyvesnę pažintinę kultūrinę veiklą. Projektas „Sveikas, muzikos pasauli!” – tai skirtingų edukacinių koncertų ciklas kartu su dvaro istorijos pažinimo edukaciniais užsiėmimais.
Tokiu būdu projektas „Sveikas muzikos pasauli!”, kaip muzikos ir istorijos pažinimo sintezė kvies vaikus kartu susipažinti su muzikos pasauliu bei Jašiūnų dvaru. Tai bus pažintiniai koncertai-paskaitos-pamokos, kurių metu, tiek pačių muzikantų, tiek muzikologų iniciatyva auditorija supažindinama su muzikos menu, klasikinės muzikos epochomis, muzikos žanrais, stiliais, išraiškos priemonėmis, instrumentais bei atlikėjais, o Jašiūnų dvare, dėka parengtų edukacinių užsiėmimų, žaidimų ir užduočių forma, vaikų auditorija praturtinama žiniomis apie XIX am. istoriją. Tai muzikos klausymasis Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose kaip ypatinga pramoga ir pažinimas vienu metu.

Programoje:

2022 m. gegužės 3 d. Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose
10 ir 12 val. edukaciniai užsiėmimai: dvaro istorijos pažinimas
11 val. edukacinis koncertas “Musica mechanica“
Atlikėjai:
Čiurlionio kvartetas
Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Elena Daunytė (violončelė)
Muzika mus lydi nuolat. Tereikia vos vieno mygtuko paspaudimo, ir tylą užpildo iš išmaniųjų telefonų ar muzikos grotuvų sklindanti garsų pynė. Tačiau ar susimąstėme, kuo ji skiriasi nuo gyvai atliekamos muzikos?
Jau kelis šimtmečius žmonija gaminasi įvairias muzikos mašinas ir aparatus. Tai ir dideli orkestrionai, ir mažesni grojantys laikrodžiai ar mechaniniai pianinai.
Šiame edukaciniame koncerte Čiurlionio kvartetas įtraukiai atskleis gyvos ir negyvos muzikos magiją, atliks ne tik žymių kompozitorių mechaniniams instrumentams skirtą muziką, bet ir pagrieš pirmąjį dirbtinio intelekto sukurtą kūrinį. Ateikite iš pažinkite gyvai suskambantį muzikinių robotų pasaulį!

2022 m. gegužės 10 d. Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose
10 ir 12 val. edukaciniai užsiėmimai: dvaro istorijos pažinimas
11 val. edukacinis koncertas “Kai skamba būgnai”
Atlikėjai:
Vytautas Švažas (perkusija) Gediminas Mačiulskis (perkusija)
Perkusininkas Gediminas Mačiulskis profesionaliai tyrinėja Vakarų Afrikos būgnų muziką ir populiariausią afrikietišką instrumentą džembę (djembe), juo groja daugiau kaip dešimt metų. Muzikantas nuolatos vyksta į kūrybines stažuotes Afrikoje. Jis yra puikus edukatorius ir muzikinių ritminių žaidimų kūrėjas. Didžiausia G. Mačiulskio svajonė – kad kiekvienas vaikas Lietuvoje susipažintų su būgnais ir pamiltų muziką. Jašiūnų dvaro salėje jis pristatys įvairių pasaulio kraštų būgnus ir savo mylimiausią būgną džembę.

2022 m. gegužės 17 d. Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose
10 ir 12 val. edukaciniai užsiėmimai: dvaro istorijos pažinimas
11 val. edukacinis koncertas “Pučiamųjų instrumentų pasaulis”
Atlikėjai:
Ansamblis Musica Humana, meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris, solistai – Jaunieji talentai, pūtikai, koncerto vedėja Jomantė Šležaitė – Paukštė.
Edukacinė programa pasakoja apie įvairiausius muzikos instrumentus ir pristato turtingą muzikos žanrų lobyną. Be to, čia suteikiama galimybė iš arčiau susipažinti su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvų nariais, muzikos instrumentų meistrais.

2022 m. gegužės 24 d. Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose
10 ir 12 val. edukaciniai užsiėmimai: dvaro istorijos pažinimas
11 val. edukacinis koncertas „Istorijos apie styginius instrumentus”
Atlikėjai:
Valstybinis Vilniaus kvartetas: Dalia Kuznecovaitė (I smuikas), Artūras Šilalė (II smuikas), Kristina Anusevičiūtė (altas), Glebas Pyšniakas (violončelė), Jomantė Šležaitė – Paukštė (koncerto vedėja)
Kviečiame iš arčiau pažinti ypatingus styginius instrumentus: smuiką, altą ir violončelę. Sužinosite šių instrumentų pagrindines savybes, galimybes ir įdomybes. Sužinosite kaip grojama violončele, kokios yra grojimo violončele technikos ir įsitikinsite, jog šis dailus instrumentas gali prabilti žmogaus balsu. Instrumentų savybes atskleis Valstybinio Vilniaus kvarteto styginių instrumentų meistrai kartu su Jomante Šležaite-Paukšte.

2022 m. gegužės 31 d. Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose
10 ir 12 val. edukaciniai užsiėmimai: dvaro istorijos pažinimas
11 val. edukacinis koncertas „Muzika smaližiams“
Atlikėjai:
Čiurlionio kvartetas: Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Elena Daunytė (violončelė).
„Ar mėgstate saldumynus? O gal žinote, kas yra muzikinės formos, kuo skiriasi fuga nuo sonatos ir kuo tortas primena muzikinį rondo? Nustebsite sužinoję, kad pyragai ir muzikiniai kūriniai yra labai panašūs! Kviečiame į nepaprastą cukrainę! Čia galėsite paragauti įvairiausių gardumynų: sausainių, keksiukų, pralinių, spurgų ir tortų…“ – taip savo spalvingą knygą pristato autorė Anna Czervińska-Rydel.
Šiame edukaciniame koncerte Čiurlionio kvartetas savo muzika lydės jus žaismingos knygos puslapiais ir padės atrasti, kad skanusis trupininis pyragas turi daugką bendro su muzikiniu sonatos ciklu, plakta grietinėle pagardintas saldusismorengas – su ABA forma, o mielinis pyragas – su fuga.

Renginiai nemokami! Dėl riboto dalyvių skaičiaus būtina išankstinė dalyvių registracija tel.: +370 62316560

Projekto organizatorius: Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Projekto partneris: Lietuvos nacionalinė filharmonija
Projekto rėmėjai: Šalčininkų rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.