Paroda „33 žingsniai“

You are currently viewing Paroda „33 žingsniai“

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia į šiuolaikiškos ir originalios lietuviškų vaidybinių filmų parodos „33 žingsniai“ atidarymą, kuris vyks 2022 m. gegužės 12 d., 11.00 val. Šalčininkų kultūros centre. Išgirsite parodos pristatymą, bei būsite pakviesti į Raimundo Vabalo nuotaikingo vaidybinio filmo „Marš, marš, tra-ta-ta!“ peržiūrą.

Parodos pavadinimas tiksliai nurodo, kad ekspozicijoje pristatomi filmai, sukurti per trisdešimt trejus metus: nuo režisieriaus Vytauto Mikalausko „Žydrojo horizonto“, pirmojo tik lietuvių autorių sukurto vaidybinio filmo, iki Raimundo Banionio filmo „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“, pirmąkart, dar sovietmečiu, ekrane parodžiusio lietuvių hipių jaunimą, prabilusio apie Romo Kalantos susideginimą, saugumo veiklą.

Ekspozicijoje primenamos visos vaidybinės juostos, jas sukūrę režisieriai ir jų bendraminčiai – scenaristai, kino operatoriai, dailininkai, kompozitoriai. Tarp šių filmų – penkiolika kūrinių vienaip ar kitaip įėjusių į mūsų ar net Europos kino istoriją, palikusių neišdildomą pėdsaką žiūrovų atmintyje, dariusių įtaką žiūrovams, įkvėpusių tautą kelyje į Nepriklausomybės atkūrimą. Šiems kūriniams ir jų režisieriams – Vytautui Mikalauskui, Vytautui Žalakevičiui, Raimondui Vabalui, Arūnui Žebriūnui, Almantui Grikevičiui, Algirdui Dausai, Algirdui Araminui, Marijonui Giedriui, Gyčiui Lukšui, Algimantui Puipai, Raimundui Banioniui – ekspozicijoje skirtas didesnis dėmesys. Per filmų epizodus ekranuose, filmavimo aikštelių ir jau sukurtų filmų nuotraukas, kūrėjų ir kino kritikų pasisakymus plačiau atskleidžiamas konkretaus filmo išskirtinumas, menininko pasirinkimas, jo vieta sovietmečio cenzūros budriai kontroliuotame kūrybos procese.

Parodos rengėjams ne mažiau svarbi ir filmų kūrimo atmosfera, – ją „grąžina“ filmų „Marš, marš, tra-ta-ta!“, „Paskutinė atostogų diena“, „Herkus Mantas“, „Velnio nuotaka“ kostiumai ar rekvizitas. Net krėslas, ant kurio sėdėjo aktoriaus Gedimino Girdvainio virtuoziškai suvaidintas „Velnio nuotakos“ Pinčiukas.

Vietų kiekis ribotas. Būtina išankstinė registracija telefonu +37060314487.

Paroda veiks 2022.05.12 – 07.15

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centre, Vilniaus g. 48, Šalčininkai

Parodos organizatoriai: Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Rėmėjas: Šalčininkų rajono savivaldybė

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama.