Šiaudinio sodo rišimo edukacija

You are currently viewing Šiaudinio sodo rišimo edukacija

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras kviečia į šiaudinio sodo rišimo edukaciją, kuri vyks 2023 m. sausio 31 d., 17.30 val. Šalčininkų kultūros centre.

Edukaciją ves tradicinė amatininkė ir tautodailininkė Jurgita Kaščiukaitė-Kutkienė. Vilniaus rajone gyvenanti pynėja Jurgita kartu su vyru Jonu yra pasišventę amato puoselėtojai. Kiekvienas jų šiaudinius dirbinius kuria dar nuo vaikystės, perėmė iš kartos į kartą perduodamas amato tradicijas. Šeimyninis Jurgitos ir Jono Kutkų duetas iš šiaudų pina įvairiausius dirbinius – sodus, buities indus, interjero puošmenas, prakartėles ir kt. Jų pinti smulkūs eglutės žaisliukai, sodų papuošimai išsiskiria retesnėmis tradicinėmis pynimo technikomis, kurios buvo žinomos visoje Lietuvoje. Jurgitos Kaščiukaitės -Kutkienės pinti dirbiniai yra sertifikuoti ir pripažinti tautinio paveldo produktais.

Edukacijos metu papasakojama apie sodus: jų kilmę, paplitimą Lietuvoje ir pasaulyje, reikšmę, simboliką… Ir apie pačius šiaudus – kap juos paruošti sodų rišimui. Dalyviai susiriša sodą.

Kaina 10 Eur.

Edukacijos trukmė: 2 – 3 val.

Būtina išankstinė registracija telefonu +37060314487.