Vilniaus krašto verbų paroda ir verbų rišimo edukacija

You are currently viewing Vilniaus krašto verbų paroda ir verbų rišimo edukacija

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centre kovo 3 diena bus atidaryta unikali Vilniaus krašto verbų paroda. Čia bus eksponuojami Vilniaus krašto amatininkų, protėvių kultūros ir tradicijų puoselėtojų pintos verbos, dėl savo autentiškumo žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Šio amato tradicija perduodama iš kartos į kartą formavosi kelis šimtmečius. Jos nuolat tobulėjo ir keitėsi priklausomai nuo amatininkų gyvenimo aplinkos, įkvėpimo ir fantazijos, ir kiek pasikeitusios atkeliavo iki mūsų dienų.

Leisdamiesi Vilniaus krašto verbų parodos keliais pažinsite padavimus, burtus, patarles, susijusias su šiais simboliais bei jų kilmę. Susipažinsite su amatininkais, kurių darbščios rankos kuria nepakartojamus stebuklus. Tik jų dėka šis amatai gyvuoja. Todėl, visiškai pelnytai, 2019 m. verbų rišimo tradicija Vilniaus krašte įrašyta į Lietuvos kultūros paveldo vertybių sąvadą, o 2020 m.

Vilniaus rajono tautodailininkė, septintos kartos verbų rišėja Agata Granicka pelnė Žemės ūkio ministerijos įsteigtą apdovanojimą už tradicinio verbų pynimo amato puoselėjimą ir skleidimą bei tapo 2020 metų sėkmingiausia ne maisto gaminius gaminančia tradicine amatininke.

Paroda veiks nuo š.m. kovo 3 d. iki balandžio 11 d. Parodą apžiūrėti bus galima darbo dienomis nuo 8.00 – 17.00 val. Šalčininkų kultūros centre.

Verbų rišimo edukacija

Kovo 17 d. 10.00 ir 17.30 val. kviečiame į verbų rišimo edukacijas,
kuriu metu susipažinsite su Vilniaus krašto verbų istorija ir tradicija, bei galėsite patys susikurti savo verbą.
Kaina mokiniui – 8 Eur., suaugusiam – 10 Eur.
Kviečiame registruotis telefonu +37060314487.
Vietų kiekis ribotas.