Fotografijos parodos „Permainų šventė“ fragmentai

You are currently viewing Fotografijos parodos „Permainų šventė“ fragmentai

MO muziejus atkeliauja į Šalčininkus!

Nuo 2023 m. balandžio 17 d. visi Šalčininkų gyventojai galės nemokamai pamatyti fotografijos parodos „Permainų šventė“ fragmentus, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, mokymuose ir veiklose visai šeimai. Susitikime Šalčininkų kultūros centre!

Balandžio 19 d. 18:00 val. parodą atidarysime su svečiais ir sveikinimais – oficialiai!

Apie parodą „Permainų šventė“

Šventė – valstybinė, ​ideologinė ar religinė, masinė ar asmeninė. Šventes mes pažymime, tačiau ar dažnai susimąstome apie jų reikšmę?

Šventės įgauna vis kitų formų, apie ką jos mums yra šiandien? Apie vidinį augimą, įveiktus barjerus, išsilaisvinimą iš normų, leidimą sau būti. Taip pat apie atlaidus, sutuoktuves, išleistuves, gimimo ir atsisveikinimo dienas. Šventės formų visa galybė ir visos jos veda į permainas. 

O kaip šiuose procesuose dalyvauja fotografija? Ji įamžina šventes, bet taip pat tampa ir jų dalimi. Fotografavimo(si) ritualas įtvirtina šventės dalyvių tarpusavio ryšius, o nuotrauka tarsi garantuoja jų ilgaamžiškumą. 

Parodoje „Permainų šventė“ apie šventes pasakojame įvairiais būdais: pristatome dokumentinę vaizdo ir garso medžiagą, audiogidą ir, žinoma, fotografijas bei tarpdisciplininius kūrinius. Apmąstykime įvairias šventės formas ir kaip jos vyko, vyksta bei keičiasi mūsų gyvenime.

Tvarumas

Parodos „Permainų šventė“ kelionė per Lietuvą kartu yra ir MO ekologinio tvarumo vizijos įgyvendinimas. Nuo pat muziejaus atidarymo stengiamės būti draugiški aplinkai: veikiame žiedinės ekonomikos principu, ieškome inovatyvių sprendimų instaliuojant ir demontuojant parodas, sprendžiame jų pakartotinio panaudojimo galimybių klausimus, taip pat mažiname atliekų kiekį.

Po eksponavimo MO muziejuje fotografijos paroda „Permainų šventė“ keliauja per Lietuvą išlaikydama tokią pačią architektūrą bei medžiagas, kurios pritaikomos skirtingose regionų erdvėse, taip ją prikeliant dar vienam gyvenimui.

Apie edukacijas, mokymus ir užsiėmimus šeimai

Mums labai svarbu dalytis savo patirtimi. Todėl Šalčininkų mokytojams, švietimo ir kultūros sektoriaus darbuotojams organizuosime mokymus, kurių metu bus galima išmokti skirtingų edukacijų vedimo metodų ir praktikų.

Esame sukūrę ir siūlome inovatyvias tarpdisciplinines edukacines programas, kurios ugdo svarbiausias XXI a. kompetencijas – kūrybiškumą, kritinį mąstymą, komunikacinius gebėjimus, emocinį intelektą. Tai svarbus papildymas formaliajam ugdymui. Jas atrasti bus galima ir Šalčininkuose.

Registracija į mokymus

Registracija į edukacijas

Šeimų šeštadieniai

Taip pat į Šalčininkus atkeliauja ir MO muziejaus savaitgalio užsiėmimai šeimai – Šeimų šeštadieniai!

Žaidimo forma sužinokite, kas yra šventė, kodėl mes švenčiame bei kaip šventės vyksta. O galbūt vienoje iš švenčių sudalyvauti pavyks ir patiems? 

Šalčininkuose vyks 2 Šeimų šeštadieniai: balandžio 29 d. ir gegužės 13 d.

DAUGIAU INFORMACIJOS

Leiskite savaitgalius kūrybingai drauge su visa šeima!

Parodos „Permainų šventė“ komanda

Kuratoriai: Tomas Pabedinskas ir Ugnė Paberžytė
Konsultuojantis kuratorius – Arvydas Grišinas
Konsultantė – Egidija Ramanauskaitė
Parodos dizaineris – Gytis Skudžinskas
Architektas – Dominykas Šavelis
Architektai MO muziejaus erdvėse – ŠA Atelier
Keliaujančio muziejaus koordinatorės: Barbora Sakalinskaitė ir Jurgita Zigmantė

 

Tvarios energijos partneris

Logotipas

Informacinis partneris

Logotipas