Koncertas „Tarpukario Lenkijos muzika“

You are currently viewing Koncertas „Tarpukario Lenkijos muzika“

„Tarpukario Lenkijos muzika“

Lenkijos nepriklausomybės dienai skirtas Sinfonia Varsovia solistės Hannos Turonek ir ansamblio koncertas

Trečiadienį, 2023 m. lapkričio 29 d., 18 val. nuoširdžiai kviečiame į Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose vyksiantį Sinfonia Varsovia solistės Hannos Turonek ir ansamblio koncertą, skirtą Lenkijos nepriklausomybės dienai.

Programoje skambės tarpukario Lenkijoje gyvenusių tautų – lenkų, lietuvių, totorių, armėnų, huculų, karaimų, ukrainiečių, baltarusių ir kt. – muzika. Veiks paroda „Didieji lenkai“.

Atlikėjai:

Hanna Turonek – fleitos, vokalas

Karolina Matuszkiewicz – smuikas, Bilgorajaus suka, kemanča, vokalas

Marta Maślanka – cimbolai

Iwona Rapacz – violončelė

Robert Siwak – perkusija

105-osioms Nepriklausomybės atgavimo metinėms skirtas koncertas „Tarpukario Lenkijos muzika“ – tarpukariu Lenkijoje gyvenusių tautų (tarp kurių armėnai, totoriai, huculai, ukrainiečiai, žydai, vengrai, lietuviai, baltarusiai, slovakai, boikai, lemkai, karaimai) muzikinė retrospektyva.

Renginio metu veiks paroda „Didieji lenkai“, pristatanti 20 garsių lenkų, nepaprastai prisidėjusiu prie pasaulio civilizacijų raidos, tarp jų Kazimierz Funk, Jan Szczepanik, Krzysztof Penderecki, Krzysztof Kieślowski, Józef Bożek, Kazimierz Prószyński ir kiti.

Įėjimas laisvas.

Koncertas organizuojamas kartu su fondu „Lvivas ir pietryčių paribiai“ (Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie).

Partneriai: Lenkijos institutas Vilniuje ir Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras.

Hanna Turonek – muzikė, Sinfonia Varsovia solistė, fleitininkė, pedagogė. Jos specializacija – mažoji fleita, kuria atlieka visų žanrų muziką. Savo žiniomis ir patirtimi dalijasi su Krokuvos K. Pendereckio muzikos akademijos studentais. Taip pat dėsto Sinfonia Varsovia akademijoje, kurioje įgūdžius tobulinasi orkestrų muzikantai. Universali fleitininkė, besidominti ne tik klasikine muzika, ką įrodo gausi jos surinkta įvairių pasaulio tautų fleitų kolekcija, kurioje rasime bambukinių fleitų, kiniškas fleitas dizi ir hulusi, stiklinę fleitą, molinių fleitų, ožio ragą, daug kitų švilpynių ir t. t. Visų jų skambesį galima išgirsti albume „Yazcite“, kuriame skamba totorių muzika, bei drauge su Mikołajumi Majkusiaku įrašytame kūrinyje „My melodies for exotic flutes“. Už savo veiklą 2015 m. apdovanota Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministro diplomu.

Iwona Rapacz – violončelininkė, Varšuvos Fryderyko Chopino muzikos universiteto absolventė. Grojo muzikinio teatro „Roma“ ansamblyje, bendradarbiavo su Lenkijos radijo orkestru ir Lenkijos kamerine filharmonija. Dalyvavo Januszo Józefowicziaus ir Januszo Stokłosos miuzikle „Metro“. Grojo kameriniuose ansambliuose Berlyne, Tel Avive, Maskvoje ir Baku vykusiuose festivaliuose. Bendradarbiavo su Varšuvos dramos teatru. Dalyvavo įrašant Michało Lorenco kino ir teatro muziką. Buvo viena iš renginių šeimoms Lubomirskių rūmuose organizatorių. 2017 m. drauge su Marijos Pomianowskos grupe „Reborn“ vyko į koncertinį turą po JAV ir Kiniją. „Trio Impresja“ narė. Šis ansamblis ne tik koncertuoja, bet ir dalyvauja edukaciniuose projektuose. Daugelį metų dalyvauja Annos Bojarskos „Poetinio rūsio“ („Piwnica Poetycka“) renginiuose.

Karolina Matuszkiewicz – smuikininkė, dainininkė, multiinstrumentalistė, grojanti įvairiais smuiko šeimos instrumentais, Varšuvos Fryderyko Chopino muzikos universiteto smuiko klasės ir Krokuvos muzikos akademijos fidelio klasės absolventė. Koncertavo Indijoje, PAR, Vietname, Kinijoje, Tunise, Anglijoje, Škotijoje, Vokietijoje, Danijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vengrijoje, Lietuvoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Lenkijoje. Nuolat bendradarbiauja su Karolina Cicha, Nikola Kołodziejczyk, Gerardu Edery, kartais su prof. Maria Pomianowska bei grupe „Kapela ze wsi Warszawa“. Grojo grupėse „T/Aboret“, „Rozen“, „Karma Trio“, „Wiklinowa“. 2023 m. vyko į akustinių koncertų turą su grupe „LemON“. Dabar dirba įmonėje „Rebel Wolves“ ir rengia autorinę koncertinę programą.

Marta Maślanka – Varšuvos Fryderyko Chopino muzikos universiteto mušamųjų instrumentų klasės absolventė. Nuo 1993 m. groja cimbolais. Dalyvavo įrašant keliasdešimt albumų. Nuolat bendradarbiauja su Michału Lorencu. Viena iš grupės „DesOrient“, koncertuose atliekančios kino muziką, įkūrėjų. Tai pat koncertuoja su Brodų kapela, Maja Kleszcz ir „Kwartet Prowincjonalny“, Olga Avigail Mieleszczuk, Weronika Grozdew-Kołacińska. Daug metų grojo grupėje „Zespół Polski“. Be to, Dariusho Rasoulio grupėje „PersoPolish“ santūru – persiškais cimbolais – groja iranietišką muziką. Vadovauja Laiskų Stanisławo Moniuszkos pagrindiniės mokyklos akustiniam orkestrui „Batucada“. Dalyvavo projekte „Grokime mokykloje“ (Grajmy w szkole“). Su „Smykofonia“ ir projektu „Senjawazabawa“ koncertuoja vaikams.

Robert Siwak – perkusistas, Varšuvos Fryderyko Chopino muzikos universiteto absolventas. Groja dafu, bendiru, tombaku, riku ir cachonu. Dalyvavo visuose svarbiausiuose Lenkijos muzikos festivaliuose. Koncertavo daugelyje Europos šalių, taip pat JAV, Japonijoje, Kinijoje, Izraelyje, Palestinoje, Egipte, Alžyre ir Sibire. Dalyvavo įrašant daugiau kaip 40 albumų Lenkijoje ir užsienyje ir daugiau kaip 50 filmų garso takelių. Bendradarbiauja su keliais muzikos kolektyvais, taip pat su kompozitoriais: Krzesimiru Dębskiu, Janu A.P. Kaczmareku, Pawełu Mykietynu ir Jerziu Satanowskiu. Nuo 1995 m. daro muzikos įrašus su Michału Lorencu. Nuo 1998 m. grupės „DesOrient“ narys. Nuo 2022 m. Sochačevo muzikos mokykloje dirba perkusijos mokytoju.