Kovo 11-ajai skirta meninė akcija – konkursas „Laisvės paukštis“

You are currently viewing Kovo 11-ajai skirta meninė akcija – konkursas „Laisvės paukštis“

Linoraižinỹs (lino (leumas) + raižinys), iškiliaspaudės grafikos technika; artima medžio raižiniui; linoraižinio technika sukurtas grafikos kūrinys. Ant linoleumo (kartais polimerinės dangos) lakšto specialiais raižikliais arba peiliais išpjaunami tarpai tarp piešinio elementų. Iškilosios klišės vietos tepamos dažais ir presu popieriuje daromas atspaudas. Dėl minkštos medžiagos yra sparti, nesudėtinga technika, paranki didelio formato ir spalvotiems (spaudžiama nuo skirtingų spalvų klišių) estampams daryti, gaunamas didelis kiekis atspaudų.

Po II pasaulinio karo linoraižiniai buvo viena populiariausių grafikos technikų.

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras inicijuoja meninę akciją – konkursą „Laisvės paukštis“, kuriame dalyvauti kviečiame Šalčininkų rajono švietimo įstaigas.

 2024 m. vasario 2 d., 12.00 val. kviečiame į linoraižinių edukaciją, kurios metu technologijų mokytojai bus supažindinti su šia technika ir išmokyti ja dirbti, o vėliau galės įtraukti į mokymosi procesą ir išmokyti šio meno moksleivius. (Edukacijos yra skirtos Šalčininkų rajono gimnazijų ir pagrindinių mokyklų mokytojams. Edukacijos dalyvių vietų skaičius ribotas)

    Edukaciją ves Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė – menininkė, tautodailininkė, karpinių, lino raižinių ir margučių meistrė, grafikė. Surengė 40 personalinių parodų, kurios apkeliavo įvairias galerijas Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje ir JAV. Dalyvavo per šimtą rajoninių, regioninių, grupinių, respublikinių ir tarptautinių parodų įvairiose šalyse. Apdovanota prizais ir laureato diplomais. Savo karpiniais ir grafika iliustravo per dešimtį knygų. Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės kūrinių yra įsigiję Rokiškio, Kupiškio ir Utenos muziejai.
     Pasitelkiant linoraižymo techniką, konkurso dalyviai sukurs linoraižinį. Iš komisijos atrinktų darbų bus surengta paroda ir eksponuojama nuo kovo 11 d., o pirmų trijų vietų nugalėtojai bus apdovanoti.

MENINĖS AKCIJOS-KONKURSO LAISVĖS PAUKŠTIS NUOSTATAI (spausti čia)