Projektas „Sveikas, muzikos pasauli!” Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras sėkmingo bendradarbiavimo dėka su Lietuvos nacionaline filharmonija, sukūrė naujas veiklas, kviečiančias jaunosios kartos atstovus į aktyvesnę pažintinę kultūrinę veiklą. Projektas „Sveikas, muzikos pasauli!” – tai skirtingų edukacinių koncertų ciklas kartu su dvaro istorijos pažinimo edukaciniais užsiėmimais.
Tokiu būdu projektas „Sveikas muzikos pasauli!”, kaip muzikos ir istorijos pažinimo sintezė kvies vaikus kartu susipažinti su muzikos pasauliu bei Jašiūnų dvaru. Tai bus pažintiniai koncertai-paskaitos-pamokos, kurių metu, tiek pačių muzikantų, tiek muzikologų iniciatyva auditorija supažindinama su muzikos menu, klasikinės muzikos epochomis, muzikos žanrais, stiliais, išraiškos priemonėmis, instrumentais bei atlikėjais, o Jašiūnų dvare, dėka parengtų edukacinių užsiėmimų, žaidimų ir užduočių forma, vaikų auditorija praturtinama žiniomis apie XIX am. istoriją. XIX am. gastronominę istoriją kartu pristatys asociacijos „Šalčininkėlių bendruomenės centro” Idea kavinė, kviesdama jaunimą į Jašiūnų dvaro rinktinių meduolių, kurių istorija skaičiuoja per 200 metų, gaminimo procesą.
„Sveikas, muzikos pasauli!” – tai muzikos klausymasis Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose kaip ypatinga pramoga ir pažinimas vienu metu.
Koncertų dienomis taip pat vyks edukaciniai užsiėmimai:
10.00 ir 12.00 val. – dvaro istorijos pažinimas (užsiėmimas nemokamas)
10.00 val. – Jašiūnų dvaro rinktinių meduolių gaminimas. Receptas skaičiuoja daugiau nei 200 metų (kaina 5€/asm.)
2024 m. gegužės 7 d.
11.00 val. edukacinis koncertas „Muzika visiems”
Atlikėjas:
Remigijus Rančys
Muzikanto, kompozitoriaus ir pedagogo Remio Rančio edukacinis užsiėmimas – tai 45 minutės originalių muzikos žaidimų, sukurtų naudojant muzikos instrumentus, body percussion ( kūno perkusija ) bei circle singing ( dainavimas ratu ) metodus. Žmogaus kūnas yra nuostabus muzikos instrumentas. Kuomet žmonių yra daug ir jų balsai bei įvairiausios kūno perkusijos (plojimai, trepsėjimai, pirštų spragsėjimai) susijungia į organizuotą ritmą – tokiu būdu galima sukurti įdomiausius muzikos kūrinius.
Šių kūrinių skambesys ataidi iš laikų, kuomet žmonės gyveno gentyse ir drauge muzikuodami atlikdavo įvairius buities darbus bei ritualus. Užsiėmimuose grojama tokiais muzikos instrumentais: pandeiro (Brazilija), boomwhackers’ais (JAV), kalimba (Centrinė Afrika), lumzdeliu (Lietuva), asalato (Vakarų Afrika), melodionu (Italija) bei šamaniškuoju būgnu (Sibiras). Kiekvienam iš šių instrumentų yra sukurtas specialus muzikos kūrinys.
2024 m. gegužės 14 d.
11.00 val. edukacinis koncertas „Ardukas, arba kaip tai padaryta? ”
Atlikėjai:
Čiurlionio kvartetas
Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Elena Daunytė (violončelė)
Vaikystė –neišsemiamo smalsumo ir atradimų metas, kuomet pirmapradis noras pažinti, perprasti pasaulį akina ieškoti, ardyti, eksperimentuoti. Visi – ir maži, ir dideli – puikiai atmename tą atradimo džiaugsmą išardžius senelio laikrodį, mechaninį žaislą ar tėvelių kompiuterį. Tačiau retai perprantame, iš ko padaryta poezija, dailė ar muzika.
Šia koncertine edukacija smalsiai pasižvalgysime po muzikos pasaulį, atrasime, iš ko padaryta muzika, kaip ji veikia ir kaip ją atrasti ir pamilti. Galbūt taip dekonstravus ir liks, kaip visuomet, šiek tiek nereikalingų detalių, tačiau įspūdžių ir muzikos pažinimo džiaugsmo bus į valias!
Skambės ištraukos iš:
FELIX MENDELSSOHN – Styginių kvarteto Nr. 2, op. 13 A-dur
TAKASHI YOSHIMATSU – Styginių kvarteto „Atom Hearts ClubQuartet“
ROBERT SCHUMANN – Styginių kvarteto Nr. 1, op. 41 Nr. 1;
MIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS ¬–Kanonas c – moll
2024 m. gegužės 21 d.
11.00 val. edukacinis koncertas „Obojaus muzikos pasaulis”
Atlikėjai:
Ansamblis Musica Humana
meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris
Obojus klausytojus neabejotinai pakeri savo nuostabiu skambesiu, kuris įvairių kompozitorių dėmesį traukia kelis šimtmečius. Ši edukacinė programa kviečia iš arčiau pažinti šį instrumentą, kaip vieną svarbiausių muzikos instrumentų, po smuiko, simfoniniame orkestre. Sužinosite ne tik grojimo būdus, bet ir paties instrumento technines galimybes.
Skambės:
J. S. Bach, A. Vivaldi, A. Corelli, Fr. Bonzon, E. Morricone, R. Šileika, G. Svilainio, V. Striaupaitės- Beinarienės kūriniai.
2024 m. gegužės 28 d.
11.00 val. edukacinis koncertas „Lai skamba būgnai”
Atlikėjai:
VYTAUTAS ŠVAŽAS (perkusija) ir GEDIMINAS MAČIULSKIS (perkusija)
Perkusininkas Gediminas Mačiulskis profesionaliai tyrinėja Vakarų Afrikos būgnų muziką ir populiariausią afrikietišką instrumentą džembę (djembe), juo groja daugiau kaip dešimt metų. Muzikantas nuolatos vyksta į kūrybines stažuotes Afrikoje. Jis yra puikus edukatorius ir muzikinių ritminių žaidimų kūrėjas. Didžiausia G. Mačiulskio svajonė – kad kiekvienas vaikas Lietuvoje susipažintų su būgnais ir pamiltų muziką. Jašiūnų dvaro salėje jis pristatys įvairių pasaulio kraštų būgnus ir savo mylimiausią būgną džembę.
Projekto organizatorius: Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Projekto partneris: Lietuvos nacionalinė filharmonija
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šalčininkų rajono savivaldybė