Šeimų piknikas pas Balinskius

You are currently viewing Šeimų piknikas pas Balinskius

Birželio 2 d. Šalčininkų rajono šeimos ir atvykę svečiai sekmadienį švęs Jašiūnų dvaro sodybos rūmų parke.

Tad čiupkite pledą, užkandžių pintinę ir skubėkite į Šeimų pikniką pas Balinskius! Čia Jūsų lauks gausybė gerų įspūdžių, emocijų ir pramogų!

Jau nuo 14.00 val. galėsite žaisti senuosius stalo ir lauko žaidimus, pasigaminti Jašiūnų dvaro emblemą, pramogauti batutuose. Norintiems įsikūnyti į mėgstamą personažą nudažysime veidukus, bei padovanosime iš ilgųjų balionų išlankstytą gyvūną ar daiktą. Taip pat kviečiame aplankyti Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos palapines, kur jūsų lauks daug įdomių veiklų ir staigmenų!

15.00 val. matysite nekasdienį reginį – Lvovo cirko teatro „VUALA“ (Ukraina) gatvės teatro spektaklį „Cirko spalvos“. Šou kupinas šokio, muzikos, pantomimos, ir net sportinių pasirodymų. Lvovo cirko teatro „VUALA” aktoriai sukurs nepakartojamą šventinę atmosferą bei labai meistriškai įtrauks Jus į spektaklį. Komedijos scenos, cirko akrobatiniai ir gimnastiniai triukai, šokiai ant kojūkų nepaliks abejingų!

O po cirko šėlionių kviečiame intensyviai edukuotis ir lavintis. Galėsite rinktis sau patinkančias, arba išbandyti visas edukacijas:

16.00 val.

Nuo kaligrafijos iki „graffiti”

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažins su kaligrafijos istorija Europoje. Sužinos kaip rašančiųjų tautybė įtakojo skirtingų rašto stilių (pvz. karolingų, gotiškasis, humanistiškasis, kaligrafiškasis ir kt.) formavimąsi. Analizuodami istorinius įvykius dalyviai suvoks dailyraščio transformacijas į meno kūrinius. 

Praktinės kaligrafijos užduotys suteiks dalyviai naujų kultūrinių patirčių. Jie įgis meno istorijos žinių, susipažins su žymiausiais meno kūriniais, kuriuose raštas tampa meninės išraiškos priemone. Dalyviai taip pat atras ir išbandys „graffiti” – šiandieną dažniausiai sutinkamą kaligrafijos formą. Istorinių sąsajų tarp dailyraščio, kaligrafijos ir „graffiti” analizė skatins kūrybiškumą ir asmenybės saviraišką.

16.00 val.

Užfiksuota šviesa – chemija ir fotografija

Fotografija neskaičiuoja dar nė 200 metų, o technologiškai ši viena iš naujausių vaizduojamojo meno šakų pakito nenusakomai: nuo pirmųjų fotografijų iki šiuolaikinės skaitmeninės technologijos. Pakito ne tik fotoprocesų technologijos, bet ir fotografijos samprata, pritaikymas, filosofija. 

Ši edukacija atskleis mokslo ir meno sintezės galimybes. Cianotipijos procese jungiasi fotografijos ir tapybos procesai. Pažymėtinos ir dalyvių fantazijos galimybės – jie gali laisvai dėlioti viską: pradedant augalais ir baigiant aplink mus esančiais daiktai.

16.00; 16.45; 17.30 val. Sferinis kinas (Jašiūnų dvaro sodybos svirne)

„SENELIS IR ZOJA – Šviesos Misija“ – tai jaudinantis edukacinis nuotykis, žadinantis smalsumą ir vaizduotę. Kupinas įspūdžių, humoro ir vertingų pamokų apie šviesą, šis filmas sužavės ne tik pradinių klasių moksleivius, bet ir vyresnius vaikus, įkvėps juos tyrinėti aplinką, žvaigždes ir žavų mokslo pasaulį. (Vietų skaičius ribotas)

16.30 val. Kosmo misija

Programoje derinami įvairūs fizikiniai bei cheminiai eksperimentai. Edukacijos metu pasakojama apie Saulės sistemos planetas ir sąlygas jose. Vaikų laukia galimybė palaikyti liepsnojančią Saulę rankoje, Merkurijaus staigusis užšalimas, Veneros ugnikalnio išsiveržimas, dirbtinio sniego gamyba, Jupiterio audros iššūkis, Saturno debesų stebėjimas, raketų paleidimo varžybos ir kiti kosminiai išbandymai.

17.30 val. Misija Titanas

Programoje daromi įvairūs eksperimentai su skystu azotu: pašėlę kukurūzai, azoto gėrimas, balionų mažinimas, azotinis sprogimas. Taip pat žiūrovų laukia dūmų patranka, ugnies gamyba ir įvairūs kiti eksperimentai.

16.00; 16.30 val. Jašiūnų dvaro rinktinių meduolių gaminimas

Žaidimų ir užduočių forma, vaikų auditorija praturtinama žiniomis apie XIX am. istoriją. XIX a. gastronominę istoriją kartu pristatys asociacijos „Šalčininkėlių bendruomenės centro” Idea kavinė, kviesdama jaunimą į Jašiūnų dvaro rinktinių meduolių, kurių istorija skaičiuoja per 200 metų, gaminimo procesą.

 

 

 

17.00 val. mažiausių dalyvių lauks maloni staigmena – PUTŲ PRAMOGA. Putos – tai lyg sniegas ar purios šampūno putos. Vaikai putose galės nardyti tiek su rūbais, tiek su maudymosi kostiumais.

Viso renginio metu veiks krautuvėlės su gėrimais, saldumynais ir užkandžiais.

Renginys nemokamas!

Organizatorius: Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras
Rėmėjas: Šalčininkų rajono savivaldybė

Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas.