JOACHIM MENCEL QUINTET- ARTISENA
LAPKRIČIO 10 D. 16 VAL. |SEKMADIENIS
JAŠIŪNŲ DVARAS
Artisena yra lenkų ir slavų liaudies muzikos ir šiuolaikinio džiazo sintezė. Jis paremtas tradiciniais liaudies šokiais, ir nors kompozitorius Joachimas Mencelis siekė, kad muzika „šoktų“ tik sieloje ir nesukeltų realios fizinės klausytojo išraiškos, jame šiuolaikinės džiazo formos derinamos su lenkų ir slavų liaudies įkvėptomis dainomis. Tokie šokiai kaip polonezas, oberekas, Kujaviakas, Kolomyjka, čardašas, mazurekas ir krakoviakas sukuria visiškai naują kokybę. Tradicinės muzikos įtraukimas į universalistinę modernaus džiazo kryptį leidžia plačiai, tarptautinei publikai įsisavinti slaviškų šaknų muziką.
Joachimas Mencelis – pianistas, kompozitorius, muzikos prodiuseris, šiuolaikinio džiazo atlikimo ratukine lyra pirmtakas. Kšyštofo Pendereckio muzikos akademijos Krokuvoje habilituotas daktaras, profesorius, apdovanotas sidabriniu kryžiumi už nuopelnus ir bronzos medaliu už nuopelnus kultūrai „Gloria Artis“, vadinamas „lenkų džiazo pianizmo romantiku“.
Baigė Katovicų muzikos akademijos Džiazo ir populiariosios muzikos fakultetą. Jis grojo Janusz Muniak (CD „Contemplation”), Andrzej Cudzich (CD „Simple Way”) ir Nigel Kennedy grupėse. Nuolat bendradarbiauja su amerikiečių klarnetininku Bradu Terry (CD „All about spring“, „Colorado“, „Live in Fort Andross“). Vertinamas vokalinės muzikos aranžuotojas, jis parašė ir aranžavo dainas Ewa Bem (visos dainos „Kakadu“ albume), Mieczysławui Szcześniak, Anna Maria Jopek ir grupėms „New Life’m“ ir „El Greco“. Mencel yra džiazo kantatos chorui, orkestrui ir solistams „Meilė man viską paaiškino“, taip pat muzikos filmams, baleto ir pantominos spektakliams autorius.
Joachimas Mencelis koncertavo daugelyje Europos, Amerikos, Afrikos ir Azijos šalių, kur pristatė savo originalų projektą jmTrio (CD „Interludium“). Be to, jis bendradarbiavo su daugeliu gerbiamų muzikantų, tokiais kaip Lee Konitz, Dino Saluzzi, Richard Galliano, Dave Liebman, David Friedman, Eddie Henderson, Ronnie Burrage’as, Charlie Mariano, Rufus Reid, Terry Clarke, Zbigniew Namysłowsk, Vitold Rek, Jarosław Śmietana.
2019 metų balandį Niujorke Joachimas Mencelis įrašė muziką albumui „Brooklyn Eye“, kurį išleido amerikiečių leidykla „Origin Records“. Jo kūrinius grojo puikūs, Mencelio vertinami muzikantai: Steve Cardenas, Scott Colley ir Rudy Royston. 2022 m. jis su savo kvartetu gastroliavo JAV, grodamas muziką iš šio albumo.
Šiuo metu jis groja solo fortepijonu ir ratukine lyra, duetu su saksofonininku Leszeku Żądło ir su savo kvintetu, su kuriuo atlieka originalias liaudies šokių įkvėptas kompozicijas. 2018 m. leidykla „For Tune“ išleido albumą su šia medžiaga pavadinimu „Artisena“.
MATEUSZ POSPIESZALKI QUARTET
LAPKRIČIO 15 D. 18 VAL. |PENKTADIENIS
ŠALČININKŲ KULTŪROS CENTRAS
Grupės lyderis Mateuszas Pospieszalskis yra multiinstrumentalistas, kompozitorius, aranžuotojas, prodiuseris ir vokalistas. Scenoje nuo šešiolikos metų. Solo projektų, kuriuose randa erdvės realizuoti savo muzikinius įkvėpimus, autorius. Nuo 1986 m. legendinės grupės VOO VOO narys. Groja saksofonais, fleitomis, klavišiniais ir mušamaisiais instrumentais, bosiniu klarnetu ir akordeonu. Vienas iš labiausiai gerbiamų Lenkijos prodiuserių ir muzikos aranžuotojų. Mateuszas Pospieszalskis turi dešimt auksinių ir platininių įrašų.
„Tralala“ – tai eklektiška muzikinė patirtis alternatyvaus džiazo, roko elementų ir energingų liaudies motyvų ribose. Nors kūriniai išlaiko dainų pavidalą, kvarteto muzika – aukščiausio lygio džiazas, su virtuoziškais solo ir dideliu nenuspėjamumo lygiu. Mateuszas Pospieszalskis tai nuostabi sceninė asmenybė, gebanti unikaliu būdu užmegzti muzikinį ryšį su savo publika.
Mateusz Pospieszalski – saksofonas, klarnetas
Maksymilian Mucha – kontrabosas
Marek Pospieszalski – saksofonas
Michał Bryndal – būgnai
DOROTA MIŚKIEWICZ IR MAREK NAPIÓRKOWSKI
LAPKRIČIO 29 D. 18 VAL.|PENKTADIENIS
ŠALČININKŲ KULTŪROS CENTRAS
Koncertas, kuriame susilieja žurnalo „Jazz Forum“ plebiscito „Jazz Top“ metų vokalisto ir gitaristo kategorijos. Tai parodo, kiek daug visko gali nutikti scenoje ir garsuose naudojant du pagrindinius instrumentus: gitaras ir balsą. Koncerto programoje – garsiausios Dorotos Miśkiewicz solinių albumų dainos, lenkiškų dainų perlai ir džiazo standartai naujose interpretacijose.
DOROTA MIŚKIEWICZ
Vienas svarbiausių lenkų džiazo balsų, kompozitorė ir tekstų autorė. Ji išleido devynis originalius albumus, kurie dažnai buvo nominuoti Fryderyk apdovanojimams, o pastaraisiais metais ji pati pelnė Metų vokalistės titulą kasmetiniame žurnalo „Jazz Forum“ reitinge.
2023 metų rugsėjo 8 dieną buvo išleistas naujausias jos albumas „Bons Amigos“, įrašytas Rio de Žaneire kartu su lotynų džiazo ikona, brazilų gitaristu Toninho Horta. Albumas buvo nominuotas „Fryderyk 2024“ kategorijoje „Metų džiazo albumas“, o pati Dorota – „Metų atlikėjo“ kategorijoje. Dorota Miśkiewicz taip pat yra vizionierė, kurianti drąsias, meniškas idėjas. Jos iniciatyva gimė precedento neturintis projektas PIANO.PL, kurio metu pirmą kartą lenkų muzikos istorijoje kameriniais duetais, akomponuojant styginių kvartetui „Atom“, vienoje scenoje koncertavo keli iškilūs trijų kartų lenkų pianistai. Už tai ji buvo nominuota Fryderyk apdovanojimui ir prestižiniam Koryfeusz Polskiej Muzyki apdovanojimui. Atlikėja viena iš nedaugelio dainavo su Cesaria Evora, ir įrašė jų bendrą dainą „UmPincelada“, kuri buvo labai palankiai įvertinta melomanų visame pasaulyje. Ji taip pat bendradarbiavo su Nigelu Kennedy, Stefano Bollani, Davidu Murray, Louisu Winsbergu, Kepa Junkeriu, Toninho Horta, Tomasz Stańko ir daugybe Lenkijos muzikos scenos menininkų. Jau daugelį metų ją galima išgirsti Grzegorzo Turnau albumuose ir koncertuose, ją taip pat kviečia į bendrus hiphopo atlikėjų (įskaitant LUC), šiuolaikinių ir avangardistų (Paweł Szamburski, Kwadrofonik, Agata Zubel), chorų projektus. Lenkijos radijo choras) ir orkestras.
MAREK NAPIÓRKOWSKI
Žymiausias lenkų gitaristas ir kompozitorius. Daugelį metų jis save realizuoja kaip įvairiapusį menininką, tuo pačiu kuriantį savitą muzikinę kalbą. Kiekvienu nauju renginiu jis nukelia mus į vis įdomesnius ir intriguojančius muzikinius pasaulius, juos užantspauduodamas unikalaus skambesio ženklu. Nuo pat karjeros pradžios Napiórkowski buvo Lenkijos reitingų viršūnėje. Įvertintas industrijos ir kritikų – nominuotas šešiolika kartų, o 2019 metais apdovanotas FRYDERYK muzikos apdovanojimo statulėle už albumą „Szukaj w snach“. 2018 m. Mateusze Trójki apdovanojimo nugalėtojas už albumą „WAW-NYC“, kuris, anot žiuri, yra „muzikinis tiltas tarp Varšuvos ir Niujorko, nepaneigiamas įrodymas, kad muzika neturi nei žanro, nei geografinių ribų“. Už garso takelį Andrzejaus Saramonowicziaus filmui „Bejbis“ jis buvo nominuotas Lenkijos kino apdovanojimui „Orły“ 2023 ir žiūrovų apdovanojimui Krokuvos kino muzikos festivalio konkurse Metų Lenkijos garso takelio kategorijoje. Apdovanotas už muziką filmui „Meilė ir tušti žodžiai“, kurį režisavo Małgorzata Imielska per 48-ąją Lubušo kino vasarą – Łagów 2019. Jis taip pat yra teatro muzikos kūrėjas. 2017–2019 metais atlikėjas vedė savo programą „Nieobvious Sounds“ per Chilli Zet, šiuo metu yra laidos „Napiór w eter“ vedėjas per Radio Nowy Świat. Nuo 2017 m. yra Varšuvos Fryderyko Šopeno muzikos universiteto džiazo gitaros dėstytojas, o nuo 2023 m. turi muzikos menų profesoriaus vardą.
KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI – gitara solo
LAPKRIČIO 30 D. 19 VAL. |ŠEŠTADIENIS
IDEA KAVINĖ (ŠALČININKĖLIAI)
Krzysztof Śbierański – muzikantas, daugelį metų vertinamas ne tik Lenkijos, bet ir pasaulio klausytojų. Legendinių grupių palaikymas: „Laboratorium“, „String Connection“ ir „Air Condition“.
Śbierańskis yra savamokslis muzikantas (baigė Aplinkos apsaugos vidurinę mokyklą). Po kelerių metų grojimo muzikos grupėse, būdamas 22 metų tapo džiazo-roko grupės Laboratorium bosistu, su kuria įrašė 5 albumus ir sugrojo kelis šimtus koncertų Lenkijoje ir užsienyje.
1980 m. Zbigniewo Namysłowskio kvietimu jis prisijungė prie grupės „Air Condition“. Likus kelioms dienoms iki karo padėties paskelbimo, jis sugrojo pirmąjį koncertą su savo naująja grupe Krzesimiro Dębskio „String Connection“. Grupei sustabdžius veiklą, Ściskański pradėjo įgyvendinti savo projektus.
Šiuo metu jis groja su Bernardu Maseliu, taip pat su Zbignevu Jakubeku, Mareku Napiórkowskiu ir Mareku Raduliu. Jis bendradarbiavo su įvairiems muzikos žanrams atstovaujančiais atlikėjais, tokiais kaip Ewa Bem, Tomasz Stańko, Ryszard Sygitowicz, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Grzegorz Ciechowski, Marek Wilczyński, grupe Wilki, grupe Krzak ir kt.
ANNA MARIA JOPEK TRIO
GRUODŽIO 15 D. 15 VAL.|SEKMADIENIS
JAŠIŪNŲ DVARAS
BILIETO KAINA 15 EUR
Būdama ansamblio Mazowsze solistų vaiku, ji užaugo meno pasaulyje. Meniškas ir liaudiškas charakteris paliko reikšmingą pėdsaką dainininkės kūryboje. Stilistinius AMJ veiklos rėmus kuria trys muzikinės patirties sritys: namuose įgyta aistra folklorui, aukštasis muzikinis išsilavinimas (Fryderyko Šopeno muzikos universiteto fortepijono klasės absolventas) ir meilė džiazui. Šie trys lygiai, skirtingomis proporcijomis pasirodantys Jopek kūryboje, išlaiko jos kūrybą plačiame stilistiniame spektre – nuo (ypač ankstyvuoju laikotarpiu) šiuolaikinio popso konvencinių kūrinių, per jos pačios originalias kompozicijas ir baigiant kūryba, kuri šiandien dažnai vadinama „contemporary eclectic jazz “. Bendras visos jos meninės veiklos bruožas – nepaprastas dėmesys kokybei. Toks profesionalumo lygis, aukščiausia meninė vertė ir nuolatinis tobulėjimas lėmė tai, kad šiandien AMJ (neskaitant daugumos svarbiausių Lenkijos atlikėjų) bendradarbiauja su tokiais pasaulio džiazo gigantais kaip Pat Metheny, Branford Marsalis, Gonzalo Rubalcaba, Makoto. Ozonas, Richardas Bona. Kiekvienas AMJ koncertas, kurio liudininku galite būti, yra mažas fragmentas jos tobulėjimo kelio, kuriuo ji nuolat eina.
ORGANIZATORIUS
PARTNERIS
RĖMĖJAI