JONINĖS

You are currently viewing JONINĖS

Joninės Jašiūnuose
2022 m. birželio 23d., 20.00 val.
Jašiūnų dvaro sodybos parke

Joninės- trumpiausios nakties šventė, vasaros saulėgrįžos metas, tad šią stebuklingą naktį sutikime kartu!
2022 m. birželio 23 d., 20.00 val. Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras kviečia visus į Jašiūnų dvaro sodybos parką švęsti Jonines.


Programoje:
Dainų ir šokių ansamblis „Znad Merečanki“
Grupė „Art of Music“
vienas populiariausių ir veikliausių Lietuvos diksilendų „DixXband“
Vienas seniausių ir populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų Jazz Band Ball Orchestra (Lenkija) & Karen Edwards
Diskoteka su DJ iš „Renginių meistrai”

Taip pat programoje: Jonų ir Janinų sveikinimas, paparčio žiedo paieška, vainikų pynimas, laužo deginimas ir kitos linksmybės.
Trumpiausią Joninių naktį pasitiksime kartu, tad birželio 23 d. pasimatome Jašiūnuose!

Organizatorius:
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras

Partneris:
Fundacja Dunajec
Jašiūnų seniūnija

Rėmėjai:
Šalčininkų rajono savivaldybė
Lenkijos Respublikos Ministrų Tarybos pirmininko kanceliarija
Draugija „Wspólnota Polska”

Projektas remiamas Lenkijos Respublikos Ministrų Tarybos Pirmininko kanceliarijos skirtomis lėšomis, vykdant konkursą „Polonija ir lenkai užsienyje 2022”

ATLIKĖJAI:

JAZZ BAND BAL ORCHESTRA

„Jazz Band Ball Orchestra“ – vienas seniausių ir populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų, įkurtas daugiau kaip prieš 52 metus būrelio studentų Krokuvos aukštojoje muzikos mokykloje. Įvairiose pasaulio šalyse koncertuojantis kolektyvas yra išleidęs daugiau kaip 40 vinilo kompaktinių plokštelių. Trumpiausias ir taikliausias apibūdinimas, kas yra „Jazz Band Ball Orchestra“ muzika: L. Armstrongo tradicija, Elingtono improvizacija, žiupsnelis Boogie ir šiek tiek Latina įniršio. Viskas sumaišoma su geru šou ir kūrybingu atlikimu. Tai ne tik triukšminga diksilendo muzika, bet ir elegantiškai parinktas repertuaras. Koncertas, kurį grupė „Jazz Band Ball Orchestra“ rengs Jašiūnuose, apims tradicinį Naujojo Orleano džiazą, bliuzą, džiazą, atliekamą Big Band stiliumi (taip pat žinomas kaip jump/boogie džiazas) ir sielos muzika. Grupė siekia atskleisti daug džiazo pusių ir kuo labiau sudominti publiką

KAREN EDWARDS

Kartu su Jazz Band Ball Orchestra koncertuos amerikiečių atlikėja Karen Edwards. Dainininkė pianinu groja nuo trejų. Nuo pat vaikystės ji dainavo įvairiuose projektuose ir džiazo grupėse. Įkūrė kolektyvus „The Apostlettes” ir „Dynamic Three”, parašė keletą miuziklų. K.Edwards balsas gerai žinomas visame pasaulyje. Profesionali gospelo bei džiazo muzikos atlikėja ir muzikos profesorė sėkmingai dirba su jaunimo bei universitetų chorais.

DixXband Diksilendas

Kauno diksilendas „DixXband“ – tradicinio džiazo grupė (diksilendas), grojantis svingo, rokenrolo stiliaus muziką, pašėlusį boogie woogie bei pop muzikos hitus „Vintage jazz” stiliumi. Kauno diksilendo pasirodymus galima išgirsti įvairiose Lietuvos vietose – koncertų salėse, miestų šventėse, pamatyti linksmai žygiuojant miestų gatvėmis. Taip pat grupės atliekamos retro jazz muzikos klausėsi Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Estijos muzikos festivalių ir klubų lankytojai. 2007 metais „Euro Jazz“ festivalyje-konkurse (Prancūzija), Kauno diksilendas buvo apdovanotas Gand Prix prizu už Europos Sąjungos himno atlikimą „New Orlean Jazz“ stiliumi bei tapo publikos prizo laimėtoja. Įrašytos dvi kompaktinės plokštelės – „Teisingos muzikos dozė“ ir „SingSwing“.

Dainų ir šokių ansamblis ZNAD MEREČANKI

Dainų ir šokių ansamblis „Znad Merečanki” buvo įkurtas 1995 metais Jašiūnų miestelio bendruomenės iniciatyva. Ansamblio įkūrėja ir pirmoji jo vadovė yra Marja Alencinovič. Ansamblyje šiuo metu yra 64 nariai. Ansamblį sudaro suaugusiųjų vokalo grupė ir trys vaikų šokių grupės. Ansamblis nuolat pildo ir tobulina savo repertuarą.

Grupė ART OF MUSIC

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro grupė „Art of Music“ susikūrė 2016 m. spalį. Pirmasis grupės pasirodymas įvyko tų pačių metų lapkričio 11 d. Lenkijos nepriklausomybės dienai skirtame renginyje. Grupės narius subūrė meilė muzikai, noras kurti ir prisidėti prie bendro Šalčininkų rajono kultūrinio gyvenimo. Grupė įgyvendina savo sumanymus pasitelkdama įvairius muzikinius stilius, ieško naujų atlikimo formų, stengiasi atgaivinti ir populiarinti Vilniaus krašto liaudies dainas, šiuolaikiškai jas aranžuodama. Tai yra pagrindinis grupės tikslas. Taip pat grupės repertuarą sudaro lietuviškos ir lenkiškos patriotinės dainos, Kalėdinės giesmės, savo kūrybos dainos. Koncertinės programos pristatomos įvairių švenčių, festivalių ir renginių metu.