Jašiūnų dvaro sodybos oficinos ir svirno atidarymas

You are currently viewing Jašiūnų dvaro sodybos oficinos ir svirno atidarymas

Jašiūnų dvaro sodyba pradeda naują gyvavimo etapą – atidaroma oficina ir svirnas!

Šiandien oficina puikiai įsilieja į dvaro aplinką: dvaro rūmų fasadui artima sienų spalva, langai ir durys atkurti pagal autentiškus pavyzdžius. Be paties pastato rekonstrukcijos atnaujinta ir teritorija: įrengti nauji pėsčiųjų takai, apšvietimas, atlikti apželdinimo darbai. Tačiau svarbiausia, kad įgyvendinti projektai užtikrins jos funkcionavimą. Pastate įrengta šiuolaikiška interaktyvi ekspozicija, pristatanti Šalčininkų rajono lankytinus objektus, įsigyti edukacijoms organizuoti reikalingi baldai.

Tačiau ir ties oficina Šalčininkų rajono savivaldybė nesustojo! Kitas objektas – kairėje pusėje nuo dvaro rūmų esantis svirnas. Atlikti pastato remonto, restauravimo ir konservavimo darbai žada naujas erdves edukacinei ir pažintinei veiklai: įsigyti baldai ir įranga kūrybinių dirbtuvėlių organizavimui, viena iš patalpų pritaikyta improvizuotai kino salei.

Šalčininkų rajono savivaldybė ir Šalčininkų kultūros centras kviečia visus į šių dviejų įdomių ir bendruomenei reikalingų objektų atidarymą. Šventė įvyks vasario 12 d. 14.00 val. Nuo 10.00 val. galima bus apžiūrėti interaktyvią ekspoziciją, skirtą Šalčininkų rajono lankytiniems objektams pristatyti, Jašiūnų dvaro sodybos istorijai, dvaro sodyboje besilankiusioms ir gyvenusioms asmenybėms, Šubravcų draugijai. Svirne galima bus apžiūrėti Lietuvos ir Lenkijos meistrų medžio skulptūrų, sodų, margučių bei verbų parodą.

Susitiksime sekmadienį 14.00 val.