KELIAUJANTI KAUNO VALSTYBINIO LĖLIŲ TEATRO LĖLIŲ PARODA

You are currently viewing KELIAUJANTI KAUNO VALSTYBINIO LĖLIŲ TEATRO LĖLIŲ PARODA

Teatro įkūrėjų – Valerijos ir Stasio Ratkevičių rūpesčio dėka 1994 m. įkurtame lėlių muziejuje sukaupta daugiau nei 900 vertingų eksponatų (lėlių, kaukių, butaforijos ir scenografijos elementų, dokumentinės medžiagos), saugančių teatro istoriją bei iliustruojančių estetinės raiškos kaitą dailininkų darbuose. Taip pat jau keletą dešimtmečių yra rengiamos išvažiuojamosios lėlių parodos, suteikiančios galimybę su muziejaus lobynu susipažinti įvairiuose šalies kampeliuose gyvenantiems lėlių teatro gerbėjams.

Keliaujančių parodų lankytojų dėmesio laukia beveik pusšimtis eksponatų – tai lėlės iš teatro įkūrimą menančių, tolimiausias užsienio šalis aplankiusių, tarptautiniuose festivaliuose dalyvavusių, žiūrovų pamiltų ir kelias kartas išauginusių spektaklių: „Stebuklingasis Aladino žibintas“, „Rojaus sodai“, „Juodoji višta arba požemio gyventojai“, „Žaliapirštis berniukas“, „Bruknelė“, „Skudurinė Onutė“, „Pinokis“ ir kt. Čia galima pamatyti pirmųjų teatro spektaklių lazdelines lėles, primenančias grynojo realizmo estetiką bei šių dienų stilizuotus charakterinius personažus, susipažinti su talentingų dailininkų, scenografų, lėlininkų – I. Mdivani, D. Barausko, V. Mazūro, J. Stauskaitės, N. Poliakovos, J. Račinskaitės, R. Driežio, A. Jankauskienės, darbais.

Tikimės, kad keliaujanti lėlių paroda paliks dalyviams pačius geriausius įspūdžius ir bent akimirkai nukels į magijos, paslapties ir stebuklų kupiną lėlių teatro pasaulį!

Paroda veikia Šalčininkų kultūros centre nuo 2023.06.02 – 06.22
Lankymo laikas: pirmadieniai – ketvirtadieniai nuo 8.00 iki 17.00 val., – penktadieniai nuo 8.00 iki 15.45 val.
Lankymas nemokamas.