Fotografo T. Sikoros fotografijų parodos „Marokas” atidarymas

You are currently viewing Fotografo T. Sikoros fotografijų parodos „Marokas” atidarymas
Birželio 11 d. 19.00 val. kviečiame į fotografo Tomeko Sikoros parodos „Marokas” atidarymą, kuris vyks Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose.
 

Apie parodą

MAROKAS

Nusileidęs Maroke pasijutau kaip žmogus iš kitos planetos. Savo nuostabą, pagarbą kultūrai, nusprendžiau perduoti ne konkrečiais vaizdais, o šviesos, formos ir plastikos pagalba, suteikiant žiūrovams galimybę patiems interpretuoti matomus vaizdus.

„Pasaka.

Kaip kitaip galima pavadinti erdvę, susidedančią iš elementų, kuriuos pažinojau tik iš pasakų. Man tai savotiška fantastika, teatras, kurio aktoriai, įgavę man neįprastas formas, savo scenografijoje perteikia savo gyvenimo prozą. Prie viso šito, kiekvieną kartą pakeldami galvą su šypsena veide sušukdavo mano pusėn: Ali Baba! Kaip laikaisi? Po ko išnykdavo tamsiųjų viduramžių gelmėse.

Diena po dienos, naktis po nakties fiksuoju šiuos šviesos ir formų apsireiškimus, kurie man žinomi tik iš vaiko vaizduotės, beatodairiškai skubu įamžinti kiek įmanoma daugiau akimirkų, kol šis gražus sapnas nesibaigs.“

______________________________________________________________
 

Tomek Sikora

Fotografas, tapytojos Irenos ir drožėjo Stanislavo sūnus, drožėjo Mateuszo tėvas.

Keliasdešimties individualių parodų bei autorinių leidinių visame pasaulyje autorius.

70 – aisias metais dirbo savaitraščio Perspektywy fotoreporteriu. 1979 metais įgyvendino du didelius fotografijos projektus: „Albumas“ ir „Alicija stebuklų šalyje“, kurie buvo eksponuojami Paryžiaus modernaus meno muziejuje „Jaunojo Bienalėje“.

1982 metais įkūrė reklaminės fotografijos studiją Melbourne.

Nuo 1986 metų intensyviai keliauja po pasaulį.

Du kartus pripažintas geriausiu fotografų Australijoje.

2001 metais kartu su Andrzejumi Świetliku įkūrė galeriją „Bezdomna“, kuri daugelyje šalių propaguoja nepriklausomą fotografiją.

2008 metų rudenį leidykla „Znak“ išleido albumą „Tomek Sikora- światłoczuły”, kuri susideda iš kelių šimtų fotografijų bei Tomeko Sikoros anekdotų.

Kiti ciklai tai „Praėjo metai“, „Flow“, „Lauko fotografija“, „Tribute to Colours“, „Disharmonija“, „Esame“, „Aix-en-Provence street photography”, “Harmonija”, “Paveikslai atrasti iš naujo“, filmų apie gatvės gyvenimą įgyvendinimas ir knyga „Kapitalnie“ –  Tomeko Sikoros pokalbiai su Dorota Wodecka.

Paskutiniai leidiniai tai „Praėjo metai“ ir „Keturi metų laikai“.

 

organizatorius:
Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras

partneris:
Fondas DUNAJEC (Fundacja Dunajec)

Rėmėjai:
Šalčininkų rajono savivaldybė
Lenkijos Respublikos Ministrų Tarybos Pirmininko Kanceliarija (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów RP)
J. Olševskio Fondas Pagalba Lenkams Rytuose (Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego)

Projektas remiamas Lenkijos Respublikos Ministrų Tarybos Pirmininko Kanceliarijos skirtomis lėšomis, vykdant konkursą Polonija ir Lenkai užsienyje 2023