LENKŲ KINO FESTIVALIS 2024

You are currently viewing LENKŲ KINO FESTIVALIS 2024

Jau greitai prasidės Lenkijos instituto Vilniuje organizuojamas
🎥 𝗟𝗲𝗻𝗸𝘂̨ 𝗸𝗶𝗻𝗼 𝗳𝗲𝘀𝘁𝗶𝘃𝗮𝗹𝗶𝘀 𝟮𝟬𝟮𝟰. Nuo 2024 m. rugsėjo 2️⃣5️⃣ d. iki spalio 6️⃣ dienos Jūsų lauksime Vilniaus kino teatruose Multikino Lietuva ir SKALVIJA bei Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras.

Daugiau informacijos apie projektą: www.lenkukinas.lt.

FILMAI RODOMI ŠALČININKUOSE

 

SPALIO 4 D. 11 VAL.

APIE ŠUNĮ, KURIS KELIAVO TRAUKINIAIS 

2023, Lenkija, Šeimai, nuotykių / 93 min.

Režisierė: Magdalena Nieć
Scenarijaus autoriai: Mojca Tirs, Marcin Siemiątkowski
Operatorius: Andrzej Wojciechowski
Vaidina: Mateusz Damięcki, Liliana Zajbert, Monika Pikuła, Adam Woronowicz

Magdalena Nieć – aktorė, scenaristė, režisierė. Dirbo Krokuvos liaudies teatre, vėliau – Varšuvos šiuolaikiniame teatre ir teatre „Kamienica“. Jos talentas ir gebėjimas įsijausti padėjo sukurti daug pagrindinių teatro ir kino vaidmenų. Taip pat auga kaip scenaristė ir režisierė. 2022 m. buvo viena iš filmo šeimai „Detektyvas Brunas“ režisierių. „Šuo, kuris keliavo traukiniais“ – Magdalenos Nieć savarankiškas režisūrinis debiutas.

SPALIO 4 D. 18 VAL.

KAIMIEČIAI

2023, Lenkija, Lietuva, Serbija, Animacinis, drama / 110 min.

Režisieriai: DK Welchman, Hugh Welchman
Scenarijaus autoriai: DK Welchman, Hugh Welchman
Operatoriai: Radosław Ładczuk, Kamil Polak, Szymon Kuriata
Vaidina: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Małgorzata Kożuchowska, Dorota Stalińska, Ewa Kasprzyk, Cezary Łukaszewicz, Sonia Bohosiewicz, Andrzej Konopka, Mateusz Rusin, Maciej Musiał

DK Welchman (tikr. Dorota Kobiela-Welchman) – lenkų režisierė, scenaristė ir prodiuserė. Varšuvos dailės akademijos absolventė. Animacinių filmų „Mylėk mane“, „Kvalifikaciniai bėgimai“, „Laiškas“, „Širdis delne“, „Chopino eskizai“ scenarijų autorė ir režisierė. Kartu su vyru Hugh Welchmanu sukūrė pilnametražį filmą „Jūsų Vincentas“ (2017), kuris pelnė daug apdovanojimų, taip pat buvo nominuotas „Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“. „Kaimiečiai“ taip pat pretendavo į „Oskarą“.
Hugh Welchman – britų kino prodiuseris. Prodiusavo trumpametražius ir animacinius filmus: „Varnos kiaušinis“, „Petia ir vilkas“, „Gražiausias žmogus pasaulyje“, „Nakties sala“, „Žiurkėnų šeima“, „Fortepijono dvasios“, „Zbignevo spinta“, „Žvirblių baidyklė“, „Chopino eskizai“, „Tiškutis“, „Pl.ink!“, „Stebuklingas fortepijonas“, „Skraidančioji mašina“, „Mažasis laiškanešys“, „Valstiečiai“. Už kartu su žmona Dorota Kobiela sukurtą pilnametražį filmą „Jūsų Vincentas“ (2017) pelnė daug apdovanojimų.

APIE FILMĄ

Borynų šeimos ir paslaptingos gražuolės Jagnos istorija rutuliojasi besikeičiančių metų laikų ir sezoninių darbų fone. Būtent aplink moteris ir ypač aplink tragišką Jagnos personažą sukasi visas filmo siužetas. Unikalus kaimo bendruomenės mikrokosmas tampa universalaus ir nepaprastai aktualaus pasakojimo pamatu. Pasakojimo apie tragišką meilę ir gyvenimą mažoje bendruomenėje, kurios taisyklės ir griežtos nuostatos apibrėžia kiekvieno jos nario vaidmenį, o pažeidus šias normas gresia būti pažemintam ir atstumtam.

Apdovanojimai

Gdynės lenkų vaidybinių filmų festivalis (2023) – Žiūrovų prizas
Gdynės lenkų vaidybinių filmų festivalis (2023) – Specialus žiuri prizas už „unikalią kino formą“
Gdynės lenkų vaidybinių filmų festivalis (2023) – prizas „Chopard Loves Cinema“ (Kamila Urzędowska)
Lenkijos kino apdovanojimai „Erelis“ (2024) – apdovanojimas už geriausią muziką (Łukasz Rostkowski)
Lenkijos kino apdovanojimai „Erelis“ (2024) – Publikos prizas
Tarptautinis kino festivalis „Tofifest“ (2024) – lenkiškų filmų konkurso „From Poland“ prizas „Auksinis angelas“.

 

SPALIO 5 D. 18 VAL.

PAVOJINGI DŽENTELMENAI

2022, Lenkija, Kriminalinė komedija / 103 min.

Režisierius: Maciej Kawalski
Scenarijaus autorius: Maciej Kawalski
Operatorius: Paweł Dyllus
Vaidina: Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn, Wojciech Mecwaldowski

Maciej Kawalski – lenkų kino režisierius ir scenaristas, gydytojas. Medicinos studijas baigė Silezijos medicinos universitete Katovicuose. Studijuodamas mediciną, pradėjo lygiagrečiai studijuoti Krzysztofo Kieślowskio kino mokykloje. 2011 m. debiutavo kaip režisierius. „Pavojingi džentelmenai“ – jo pirmasis pilnametražis filmas.

 

SPALIO 6 D. 15 VAL.

ŠVENTASIS

2023, Lenkija, Vengrija, Detektyvas / 110 min.

Režisierius: Sebastian Buttny
Scenarijaus autorius: Sebastian Buttny
Operatorius: Łukasz Gutt
Vaidina: Mateusz Kościukiewicz, Lena Góra, Michał Włodarczyk, Dobromir Dymecki, Leszek Lichota

Sebastian Buttny – kino režisierius ir scenaristas. Andrzejaus Munko premijos laureatas – už debiutinį pilnametražį vaidybinį filmą „Heavy Mental“, kurio pasaulinė premjera įvyko 2013 m. per XXIX Varšuvos kino festivalį. Krokuvos tarptautiniame kino festivalyje „Etiudas“ už vaidybinį dokumentinį filmą „Cezaris miestuose“ apdovanotas „Bronziniu dinozauru“. Lodzės kino mokyklos absolventas. 2011–2014 m. buvo draugijos „Film 1,2“ valdybos narys ir pirmininkas.

 

APIE FILMĄ

1986 metai. Iš Gniezno katedros pavagiamas itin garbinama sidabrinė šv. Vaitiekaus statula. Policijos vadas bylą paskiria nelabai patyrusiam, bet ambicingam Andžejui Baranovui. Nors valstybės ir Bažnyčios santykiai nepaprastai įtempti (vagystė įvyko praėjus beveik dviem metams po kunigo Ježio Popeluškos mirties…), o visuomeninė-politinė padėtis itin nepalanki, pirmoji „sėkmė“ pasiekiama įtartinai greitai. Andžejus lygiagrečiai vykdo savo tyrimą ir jo įsikąsta hipotezė atves jį prie kažko daug reikšmingesnio nei eilinė politinė provokacija.

SPALIO 6 D. 18 VAL.

UGNIES ŠVENTĖ

2023, Lenkija, Papročių komedija / 95 min.

Režisierė: Kinga Dębska
Scenarijaus autorė: Kinga Dębska
Operatorius: Witold Płóciennik
Vaidina: Paulina Pytlak, Tomasz Sapryk, Joanna Drabik, Kinga Preis, Karolina Gruszka

Kinga Dębska – lenkų kino režisierė ir scenaristė. Baigė kultūrologiją Varšuvos universiteto Orientalistikos fakultete (1996) bei režisūrą Torunės kino mokykloje „Camerimage“ (2001) ir Prahos scenos meno akademijoje (2007). Lenkijos kinematografininkų draugijos narė. Jos dokumentinis filmas „Čia gyvenama“ apie pirmąjį ir vienintelį Vilniaus hospisą, vadovaujamą sesers Michaelos Rak, 2018 m. buvo apdovanotas Varšuvos dokumentinių filmų festivalyje „Kinas su siela“.

APIE FILMĄ

Anastazija – nuo komiksų priklausoma 20-metė, įsimylėjusi kaimynystėje gyvenantį vaikiną. Jeigu tik galėtų, nusitemptų jį į pasimatymą arba į pasaulio kraštą. Deja, tai tik svajonės, nes nuo vaikystės yra prikaustyta prie vežimėlio, o su aplinkiniais bendrauja naudodamasi specialia programa. Nors jos galimybės ribotos, mergina nepraranda geros nuotaikos ir visus užkrečia optimizmu. Geriausiai su ja sutaria sesuo Liucija, kylanti Nacionalinio baleto žvaigždė, būtent dabar stovinti ant didžiosios karjeros slenksčio. Anastaziją augina vienišas tėvas Poldekas. Netrukus prasidės naujas trijulės gyvenimo etapas, kai į jų duris pasibels vietoje nenustygstanti kaimynė Juzefina. Ji padės Anastazijai ir jos artimiesiems atrasti save iš naujo ir sužinoti šeimos paslaptį, kuri pernelyg ilgai buvo neišaiškinta.

Apdovanojimai

  • Gdynės lenkų vaidybinių filmų festivalis (2023) – geriausio aktoriaus debiuto prizas (Paulina Pytlak), geriausio antraplanio moters vaidmens prizas (Kinga Preis)
  • Gdynės lenkų vaidybinių filmų festivalis (2023) – „Auksinė kengūra“ (Australijos platintojų prizas)