Fotografo Bartosz Frątczak virtualios ir lauko parodos „Šalčininkų kraštas iš arti“ atidarymas

You are currently viewing Fotografo Bartosz Frątczak virtualios ir lauko parodos „Šalčininkų kraštas iš arti“ atidarymas
Photo by: Bartosz Frątczak

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras realizavo projektą, kurio dėka buvo sukurta Šalčininkų rajono architektūros bei peizažų nuotraukų paroda. Nuotraukų autorius – fotografas Bartosz Frątczak.

2021 m. lapkričio 25 d. bus pristatyta virtuali paroda internetinėje 3D galerijoje ir lauko paroda prie Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos.

Fotografijų parodoje yra demonstruojami ypatingi, patrauklūs, atskleidžiantys kultūrinį įvaizdį Šalčininkų rajono architektūros pavyzdžiai. Tai unikalios rajono bažnyčios ir koplyčios, visoje Europoje žinoma Pavlovo Respublika, įžymių Vilniaus universiteto profesorių Jono Sniadeckio ir Mykolo Balinskio šeimų dvaras, paslaptinga Norviliškių pilis ir kt. 

Šiais metais tai yra jau antra virtuali paroda, kuri buvo parengta bendradarbiaujant su fotografu Bartoszu Frątczak. Pirmoji paroda tai – fotografijos užsiėmimų dalyvių nuotraukų paroda, kurią rasite Šalčininkų kultūros centro svetainėje: https://salcininkaikultura.lt/2021/09/01/3d-fotografijos-uzsiemimu-pagal-projekta-salcininku-krastas-is-arti-dalyviu-darbu-paroda/

„Šių metų vasarą Šalčininkuose pravedžiau fotografijos užsiėmimus, po kurių buvo pristatyta fotografijos užsiėmimų dalyvių nuotraukų virtuali paroda. O dabar paruošiau fotografijų pasakojimą apie Šalčininkų rajoną, t.y. pakelės koplyčios, rajono architektūra ir peizažai. Viskas yra pavaizduota tiesiogine ir perkeltine prasme, tarsi kelionė folkloro apsuptyje, laike ir erdvėje. Parodoje pristatytos nuotraukos, tai yra mano penkerių metų darbas, kurį sudaro šimtai kilometrų ir daugybė dienų ieškojimo šviesos ir to, kas mane žavi ir jaudina.“ – sakė parodos autorius Bartosz Frątczak.

Lauko paroda bus eksponuojama nuo 2021 m. lapkričio 25 d. iki 2022 m. sausio 25  d. prie Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos.

Virtualią 3D parodą galima bus pamatyti nuo  2021 m. lapkričio 25 d. Šalčininkų kultūros centro svetainėje https://salcininkaikultura.lt/2021/11/16/salcininku-rajono-architekturiniu-paminklu-paroda-salcininku-krastas-is-arti/

3D parodą galima pamatyti naudojantis kompiuteriu bei Google Chrome naršykle. Judėti galerijoje galima spaudžiant klaviatūros rodykles arba mygtukus „W, A, S, D“. Pasukti į vieną ar į kitą pusę – naudojantis kompiuterio pelės dešiniuoju klavišu.

Organizatorius: Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras

Rėmėjai: Šalčininkų rajono savivaldybė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.