Lietuvos Valstybės atkūrimo diena Jašiūnų dvare

You are currently viewing Lietuvos Valstybės atkūrimo diena Jašiūnų dvare

Vasario 19 d. 15.00 val.
Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose

Kamerinės muzikos ansamblis PALEASIS

Ansamblio meno vadovas
ALEXANDER PALEY

KAROLIS KOLAKAUSKAS, klarnetas
ANDRIUS PUPLAUSKIS, fagotas
ALEXANDER PALEY, fortepijonas

Programa

  1. P. Telemann. Sonata fagotui ir fortepijonui f-moll, TWV 41f1
  2. M. von Weber. Grand duo concertant klarnetui ir fortepijonui

op.48, F. Mendelssohn. Sonata klarnetui ir fortepijonui Es-dur, MWV Q15

  1. Boutry. Interferences fagotui ir fortepijonui
  2. Scarlatti. 3 sonatos fortepijonui

Kiekvienas Alexander Paley pasirodymas – tai kvapą gniaužiantis virtuoziškumas, pritrenkiantis atvirumas ir kunkuliuojančios muzikinės energijos pliūpsnis. „Jei kas vakarą galėčiau išeiti į sceną, nieko daugiau gyvenime man nereikėtų“, – sako atlikėjas. Turbūt ir koncertų lankytojai apsidžiaugtų, jei atsirastų tokia galimybė – klausytis pianisto ištisai. 

Ansamblis suformuotas 2022 m. tarptautinio pripažinimo sulaukusio charizmatiškojo fortepijono virtuozo Alexander Paley (JAV – Prancūzija) iniciatyva. „Ne vienadienis projektas, o reguliariai repetuojantis, koncertuojantis ir tobulėjantis ansamblis – tai mano sena svajonė. Labai džiaugiuosi, kad šią svajonę pavyko įgyvendinti būtent Lietuvoje. Subūriau dešimt profesionalių muzikantų, bendraminčių su tikslu scenoje groti gerai pažįstamus, retai atliekamus arba tik kuriamus klasikinės muzikos šedevrus“, – kalba virtuozas. Ansamblio nariai – tai paties atlikėjo pagal aukščiausius meninius kriterijus atrinkti muzikantai iš Nacionalinio ir Valstybinio simfoninių, Nacionalinio operos ir baleto teatro bei Lietuvos kamerinio orkestrų.

Aktyvus „Paleasis“ mielai koncertuoja didžiuosiuose bei mažesniuose Lietuvos miestuose. Audringos ovacijos ansamblio pasirodymus lydėjo Kaune, Žiežmariuose, Nidoje, Druskininkuose ir Palangoje. Dabar jau pildosi kolektyvo tvarkaraštis ir 2023-iesiems metams. Koncertų sąraše – ir kvietimai dalyvauti festivaliuose Prancūzijoje bei Moldovoje.

Organizatorius:

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras

Rėmėjai:

Šalčininkų rajono savivaldybė

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija